Pomoc

POTRZEBUJESZ POMOCY, WSPARCIA?

A MOŻE POTRZEBUJE JEJ TWOJE DZIECKO, ALBO INNY CZŁONEK RODZINY MARYNARSKIEJ?

A MOŻE PO PROSTU CHCESZ SPEŁNIĆ MARZENIE OSOBY, KTÓRA AKURAT TEGO POTRZEBUJE A W SWOIM ŻYCIU PRZESZŁA WIELE.

Zdajemy sobie sprawę, że walka z groźnymi chorobami z niepełnosprawnością, to trudna codzienność. Wiemy też, że to temat kosztowny, który wymaga ciągłych nakładów finansowych. Bywa, że rodziny marynarskiej są traktowane stereotypowo i uważane za bardzo bogate. Wiemy oczywiście, że prawda wygląda trochę inaczej roczne wydatki chorej osoby sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 


Dlatego chcemy małymi krokami pomóc Wam, Nam. Organizujemy zbiórki na konkretne cele wybrane przez Was. Zabiegamy o pomóc głównie w środowiskach marynarskich oraz firmach powiązanych z branżą morską. Co pozwala, w naszym mniemaniu, na lepsze zrozumienie problemu.

Jesteśmy startującą fundacją więc i proces może trwać dłużej. Jednak od początku trwania Spotkań dla Kobiet Marynarzy wspieramy osoby chore i potrzebujące poprzez przekazywanie im części dochodu z biletów.

Jeśli chcesz, abyśmy pomogli Ci w trudnej dla ciebie, twojego dziecka codzienności, to wyślij do nas maila, a odeślemy formularz do wypełnienia. I otrzymasz dalsze instrukcje.

dorota.fundacja@rodzinamarynarza.pl

z dopiskiem ” podopieczny”

 

NASZE ZASADY “PODOPIECZNYCH “

  1. Osoba do fundacji może zgłosić się sama, albo może ją zgłosić członek rodziny( wymagane przy osobach niepełnoletnich)
  2. Fundacja równocześnie prowadzi maksymalnie 3 zbiórki rożnych osób/ rodzin
  3. Fundacja na podstawie wysłanego wypełnionego formularza może odrzucić zgłoszenie. Tym samy wysyła informację zwrotną do zgłaszającego z wyjaśnieniem.
  4. Zebraną kwotę Fundacja Rodzina Marynarza przekazuję na konto fundacji macierzystej, albo sama dokonuje zakupu potrzebnego sprzętu, opłacenia usługi itp. Kwota nigdy nie trafia na konto prywatne “podopiecznego”
  5. “Podopieczny” W rozumieniu Fundacji Rodzina Marynarza, to osoba zakwalifikowana do zbiórki środków na wybrany cel. Może być to osoba dorosła, dziecko, albo rodzina. ” Podopieczni” pochodzą głównie z rodzin marynarskich.
  6. ” Podopieczny” nie może zbierać na ten sam cel w innej fundacji. Chyba, że jest to kontynuacja leczenia. Np. W Fundacji Rodzina Marynarza na 10 rehabilitacji a w innej na kolejne 10.
  7. Fundacja Rodzina Marynarza dokłada wszelkich starań, aby kwotę wnioskowaną uzbierać.
  8. Do kwoty zbiórki Fundacja Rodzina Marynarza dodaje 5% , które przeznacza na cele statutowe.
  9. Wpłaty dla “podopiecznych” tylko na konto: Fundacja Rodzina Marynarza 35 1140 2004 0000 3602 7760 6746 tytułem wskazanym przy opisie podopiecznego http://rodzinamarynarza.pl/nasi-podopieczni/
  10. Osoba, która wysyła do nas wypełniony formularz zgadza się na administrowanie, przetwarzanie i przechowywanie przez fundację swoich/ swojego dziecka, danych osobowych w rozumieniu ustawy o RODO z dnia 25 maja 2018

Fundacja Rodzina Marynarza współpracuje z psychologami ze środowisk marynarskich i prowadzi bezpłatne cykliczne Konsultacje Psychologiczne dla Rodzin Marynarskich.


SZCZEGÓŁY I DATY KONSULTACJI –TUTAJ